Producent znanego majonezu zamyka dwie fabryki. Wieści gruchnęły przed Wielkanocą

1 miesiąc temu
Znany m.in. z produkcji majonezu Winiary koncern Nestlé, ogłosił plany zamknięcia jednego z zakładów spożywczych oraz sprzedaży drugiego. Część pracowników otrzyma możliwość relokacji i dalszej pracy w innych miastach, ale wiele osób stanie przed perspektywą zwolnienia. Czy zmiany te wpłyną na dostępność jednego z ulubionych majonezów Polaków tuż przed Wielkanocą?


Producent ulubionego majonezu zamyka dwie fabryki


Koncern Nestlé ogłosił plany zamknięcia zakładu spożywczego w niemieckim Neuss oraz sprzedaży drugiego w Conow, znajdującego się w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Zmiany mogą wpłynąć na losy aż 225 pracowników. Co z nimi?

Część z nich otrzyma możliwość relokacji i dalszej pracy w innych miastach, niestety część straci pracę. Jak swoją decyzję tłumaczy Nestlé?

Zwraca uwagę na rosnące koszty, zmieniające się preferencję konsumentów oraz nadwyżkę mocy produkcyjnych w niektórych zakładach. Jak podano, zamknięcie zakładu w Neuss nastąpi na początku 2026 r., natomiast fabryka w Conow ma zostać sprzedana jeszcze w tym roku. Nie przewiduje się, iż będą jakiekolwiek problemy z dystrybucją majonezów do Polski.

Na ten moment wiadomo również, iż produkcja oleju z Neuss zostanie przeniesiona do innego kraju w Europie, a musztarda i majonez do niemieckiego Lüdinghausen – tam pracę będzie miało zapewnioną ok. 30 osób z obecnej kadry fabryki w Neuss.

Jednocześnie produkty takie, jak słynna w Polsce przyprawa do zupy w płynie – Maggi czy sosy salsa będą wytwarzane w innych europejskich lokalizacjach, po sprzedaży zakładu w Conow.

Ile osób w Polsce zatrudnia Nestlé? Liczba ta sięga 5 tys. osób w siedmiu placówkach. Przedstawiciele koncernu na tę chwilę nie informują o planach zmian w polskich fabrykach.

Warto wiedzieć, iż w Niemczech firma zatrudnia ok. 6 tys. pracowników w 17 zakładach. Firma zapewnia, iż wszelkie decyzje dotyczące jej przyszłości w Polsce będą komunikowane na bieżąco.


Nestlé zapowiedziało wsparcie dla pracowników dotkniętych zmianami. Cześć z nich otrzyma możliwość relokacji, inni zostaną objęci programami pomocowymi lub odprawami. Jednak dla wielu oznacza to koniec zawodowej współpracy z tym spożywczym potentatem. Losy kolejnych europejskich fabryk Nestlé pozostają na ten moment niepewne.

Idź do oryginalnego materiału